אחזקת גינה

כשאנחנו מתכננים להקים מבנה כשלצידו גינה, עלינו לקחת בחשבון שישנן נקודות שונות שאנחנו צריכים להתייחס אליהן בשביל לתחזק אותה. כפי שאנחנו יודעים, גינה דורשת תחזוקה שוטפת, בין אם זו תחזוקה יומית או שבועית, אחרת, מזג האוויר ואלמנטים אחרים עלולים לפגוע בה ולגרום להזנחתה, מה שיעיב ברמה מסוימת על הנוכחות שלה.

אחזקת גינה היא לא דבר מורכב אך היא כן דורשת ידע, כלים וסדר מסוים. לא משנה אם מדובר בגינה קטנה או גדולה, פרטית או ציבורית, גינה בפנים הבית או מחוץ לבית, הרי שישנם דברים מסוימים שמשפיעים עליה, ככל שאנחנו נבין כיצד לטפל בה בצורה נכונה, כך יהיה לנו הרבה יותר קל לשמור עליה לאורך זמן, כך נוכל ליהנות ממנה יותר.

בחלק הבא של המאמר, נציג מספר נקודות שעלינו להתייחס אליהן כשאנחנו חושבים על אחזקת גינה. חשוב להסתכל על כל אחת מהנקודות בנפרד וכן ביחד, על מנת שנוכל ליהנות מגינה מתוחזקת היטב, אך גם לטפל בה במינימום עלויות ותוך כדי עבודה יעילה ונכונה. כפי שציינו, אחזקת גינה דורשת לא מעט זמן והיא נמשכת לאורך תקופה ארוכה, ללא הפסקה.

נקודות שצריך לשים לב אליהן כשמתחזקים גינה

שטח – הנקודה הראשונה והבולטת היא שטח הגינה. עלינו להגדיר מראש, מה יהיה שטח הגינה, היכן בדיוק מוצבים שתילים וצמחים שאנחנו רוצים לטפל בהם והיכן מוצבים ריהוט גן ואביזרים אחרים שאינם דורשים תחזוקה, מן הסתם. עלינו להחליט האם כל השטח הפתוח אשר עומד לרשותנו, הוא שטח שמיועד לגינה או שחלקו יוקצה לבניית מחסן, אזור מרוצף ועוד.

מים – מן הסתם, חלק מהותי באחזקת גינה הוא הקצאת מים. מאחר והצמחים, העציצים, הדשא, יצטרכו מים, דבר שעולה לנו כסף, עלינו להחליט באילו צמחים ועציצים נשתמש, לא רק על פי היופי והתנאים במקום, אלא מעבר לכך, על פי היכולות הכלכליות שלנו. כמה כסף אנחנו יכולים להשקיע בהשקיה והאם אנחנו יכולים לבנות מערכת השקיה חכמה שתמנע מאתנו את הצורך לבצע את הפעולה בעצמנו.

תנאים – על מנת שנוכל לתחזק את הגינה שלנו כנדרש, אנחנו צריכים לוודא מה הם התנאים באזור, מה הם תנאי מזג האוויר, הם זה אזור לח, יבש, כמה ימי גשם יש בו. רק אז נוכל להחליט באילו צמחים נשתמש וכיצד עלינו לתחזק את הגינה שלנו.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.