שימוש בביובית למניעת הצפות

סתימות המתרחשות בביוב הביתי הן בהחלט מקרה לא נעים. במקרה של סתימת ביוב ביתית אינסטלטור מקצועי יכול לפתור את הבעיה בקלות. אולם מה קורה במקרים בהם הסתימה מתרחשת בביוב השכונתי, או בקווי ביוב מרכזיים אחרים? במקרה הזה נדרש שירות של ביובית, אשר מסוגלת לתת את המענה הדרוש במקרה בו הסתימה קשה ומסובכת. הביובית היא משאית אשר נושאת מעליה מיכל שאיבה גדול, כאשר אל מיכל זה תיכנס כל תכולת הביוב אשר זקוק לשאיבה. יכולת השאיבה של משאית זו מתאפשרת הודות לצינורות שאיבה גדולים, אשר מסוגלים לפעול תחת לחצים גבוהים במיוחד. הצינורות מצוידים במתאמים שונים, כאשר בכל מקרה של סתימה נבחר המתאם המתאים לצורך פתיחת ביוב זה.

 

השימושים השונים של משאית הביוב

משאית הביוב יכולה להיות שימושית בשתי צורות עיקריות:

  • לביובית יכולת לשאוב נוזלים של ביוב בלחצים גבוהים ביותר, באמצעות צינורות השאיבה המחוברים אליה. כך, היא יכולה לפתוח סתימות חמורות בביוב המרכזי. המים הנשאבים מן הביוב נאגרים במיכל הגדול שעל המשאית, ומפונים אחר כך במקומות מיוחדים.
  • לעיתים, ממלאים את המיכל שעל גב המשאית בנוזלים, ועושים שימוש במים על מנת לשטוף היטב את הביוב. בתוך הביוב הראשי שוחה פסולת, לכלוך, ניירות, צמחים ועשבים רקובים ועוד. לעיתים נוצר מצב בו חומרים אלו נדבקים אל דפנות הצינור, ומצטברים בו עד לכדי חסימה ויצירה של סתימה. צינורות משאית הביוב מזרימים מים בעצמה חזקה ושוטפים את הביוב עד לניקוי יסודי שלו ופתיחה של הסתימה.  

ישנם סוגים שונים של משאיות ביוב כאלו, כאשר השוני העיקרי בין הסוגים השונים הוא גודל המיכל של המשאית. בהתאם לגודל הביוב אותו יש לשאוב, כך בוחרים את סוג המשאית. לרוב, מי שעושה שימוש במשאיות מן הסוג הזה הם גופים גדולים, כמו בתי חולים, בתי ספר, אוניברסיטאות, משרדי ממשלות, רשויות מקומיות ועוד. לעיתים גורמים שונים, אשר זקוקים לשירותיה של משאית זו, רוכשים אחת כזו שתשמש אותם בעת הצורך, במקום להזמין את השירות בכל פעם מחדש.

 

מדוע חשוב לעשות שימוש בשירותי הביובית?

סתימות אשר מתרחשות בקווי ביוב מרכזיים יכולות לגרום להצפה בכבישים ראשיים או אזורים מיושבים, ולהביא למפגע תברואתי גדול, אשר עשוי לסכן את בריאותם של תושבי הסביבה. הצפות של קווי ביוב מביאות עימן ג'וקים, חולדות, ומזיקים אחרים אשר מתפרשים בשטחים בנויים, ויכולים לגרום למחלות. לכן, חשוב מאוד לעשות שימוש במשאית הביוב, על מנת למנוע הצפות ונזקים מן הסוג הזה.

 

הביוב למיכל וחסל

משאיות ביוב אלו שימושיות ביותר לצורך פתיחה של סתימות בקווי ביוב מרכזיים, ניקוי של צינורות הביוב ומניעה של הצפות ביוב לא נעימות. חשוב מאוד ברגע שיש צורך בכך להזמין את שירותי השאיבה, כאשר ברגע שתגיע המשאית למקום, פתיחת הסתימה תתבצע ביעילות רבה ותוך זמן קצר.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

2 Responses to שימוש בביובית למניעת הצפות