שאיבת מי קולחין באמצעות ביובית

מפעלים, מצבורי ביוב, בורות ספיגה ומקורות אחרים מזהמים את המים שלכם, שחלקם משמשים אתכם אפילו עבור שתייה. הזיהום גורם למערכת האקולוגית לצאת מאיזונה, וגם בני האדם נפגעים בשל כך, למשל: נחלים ונהרות מזדהמים וכתוצאה מכך הדגים שבני האדם אוכלים, נכחדים. כמו כן, מקורות מים מזוהמים, עלולים לגרום למי שבא איתם במגע לנזקים בריאותיים ואף לגרום למותו. לכן, חשוב מאוד להיות מודעים לנושא זה, ולבצע שאיבת מי קולחין וחומרים מסוכנים על בסיס קבוע.

מי הופך את המים למזוהמים?

ישנם גורמים רבים אשר מזהמים את המים: הפרשות של בעלי חיים ואבק הם מזהמים הנחשבים לטבעיים, אך הכמות המסיבית ביותר של הזיהום היא תוצאה של חוסר מודעות ו/או אכפתיות מצדם של בני האדם. פיח, הזרמת מי קולחין, חומרים מסוכנים ופסולת מוצקה שאנשים משליחים למקורות המים השונים מכילים חיידקים, בקטריות, וירוסים, מתכות כבדות, חומצות, כימיקלים ומזהמים אחרים. כל אלה לא רק שמוביל להכחדת בעלי חיים, מרעילים את המים, כך שלא ניתן להשתמש בהם. – כל אלה גורמים זיהום. מאחר וכל היצורים החיים באשר הם (בני האדם, בעלי חיים ואפילו צמחים) זקוקים למים, ישנה השפעה ניכרת על המערכת האקולוגית כולה, אשר פוגעת גם בבני האדם.

בני האדם הם האחראיים העיקריים לזיהום המים. בעיקר מדובר בתאגידים מסחריים, אך לא רק. בורות ספיגה, שומן ורקב, אשר מצויים ביישובים שבהם אין צנרת ביוב מסודרת, מנקזים שפכים ומאפשרים להם לחלחל את התהום. הבעיות האסתטיות והתברואתיות הן ברורות. הפגיעה באדמה ובמי התהום היא אדירה, והיא תימשך עד שיתקינו במקום צנרת ביוב ויחברו אותה לכל אחד מהבתים.

מים הם מקור החיים, גופו של האדם מכיל כ- 70% מים. לכן, מים הם אחד ממשאבי הטבע החשובים ביותר. בישראל קיימת מודעות רבה לעניין החיסכון במים, כיוון שהחורפים האחרונים הינם שחונים ביותר. לכן, הימנעות מזיהום המים במדינתנו היא קריטית אפילו יותר בהשוואה למדינות אחרות.

כיצד להתמודד?
אחת הדרכים להתמודד עם הזיהום שנוצר הוא באמצעות שאיבת שפכים. לשם כך צריך לפנות לאינסטלטור אשר מציע שירותי ביובית. מדובר במשאית מיוחדת אשר אליה מופעלות משאבות אשר יונקות בעוצמה חומרים רעילים ומסוכנים ופסולת. מעבר לכך, ניתן באמצעות המשאבות האלה לשאוב סתימות וחסימות אשר נוצרות מדי פעם במערכת הביוב.

לסיכום
בין אם יש ביישוב שלכם יש בורות ספיגה ורקב ובין אם המפעל שלכם מייצר פסולת מזהמת, חייבים לשאוב אותה, ולהעביר אותה למפעלים המיועדים לטיפול ולטיהור מי השפכים או לאתרי הטמנה אשר מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה. כך, ניתן להפחית את הנזק שנגרם לטבע ולעתים אפשר אפילו לעשות במים שימוש חוזר.

This entry was posted in ביוב ומים. Bookmark the permalink.

Comments are closed.