פתיחת סתימת ביוב בצורה ירוקה

שימוש בחומרים טבעיים, שאיבה עם פומפה או הזמנת ביובית יכולים לעזור בהתמודדות עם כל סוגי הסתימות גם בלי לפגוע באיכות הסביבה. סובלים מריחות לא נעימים בביוב אבל לא רוצים להזיק לכדור הארץ? הנה כל מה שכדאי לדעת על הנושא

שירותי פתיחת סתימות ניתנים על ידי אנשי מקצוע בכל רחבי הארץ. סתימת ביוב נגרמות בגלל שימוש לא נכון בצנרת המים ובגלל בלאי ושחיקה. הבעיה העיקרית מתחילה כאשר הלקוח לא מצליח להתמודד עם הסתימה ולכן המים עולים על גדותיהם. בנוסף, הרבה סתימות גורמות לריחות לא נעימים ופוגעות באיכות החיים.

השאלה היא כיצד ניתן לפתוח את הסתימה ולהתמודד איתה גם בלי לייצר נזקים לכדור הארץ. היום כבר יש פתרונות מגוונים והנה כמה מהם:

א. שימוש בחומרים טבעיים – חומרים רגילים לטיפול בסתימת ביוב כוללים שורה ארוכה של מרכיבים כימיים. מלבד העובדה שחומרים כימיים מן הסוג הזה מזיקים לצנרת, הם גם פוגעים באיכות הסביבה ומזהמים את מי התהום. הפתרון הוא להשתמש בחומרים טבעיים שיכולים להיות לא פחות יעילים. כל מה שצריך לעשות הוא לקרוא את הוראות היצרן כפי שמפורטות על גבי האריזה, או לחילופין להשתמש בחומרים טבעיים ביתיים כמו סודה לשתייה.

ב. שאיבה עם פומפה – סתימה קלה אפשר לפתוח באמצעות שימוש בפומפה. השקעה חד פעמית בפומפה שעולה כמה עשרות שקלים יכולה להיות הוצאה משתלמת במיוחד. השאיבה עם הפומפה לא דורשת מאמץ פיזי מלבד משיכות ודחיפות מעל פתח הביוב. יש לוודא שכל פתחי הביוב באותו חדר סגורים לפמפם ולהמתין עד ששומעים את הסתימה נפתחת.

ג. הזמנת ביובית – סתימות קשות במיוחד אפשר לפתוח רק עם ביובית. זו משאית שעליה מתקינים מיכל קיבול עבור מי שופכין, משאבות יניקה ומשאבות הסנקה. הביובית מדמה את טכניקת השאיבה הרגילה והיא יוצרת ואקום באמצעות יניקה. לאחר שהיא שואבת את מי השופכין יחד עם הגורם שגרם לסתימה, הביובית מעבירה את מיכל הקיבול לאתרי הטמנה מורשים שנמצאים תחת הפיקוח של המשרד להגנת הסביבה.

תחזוקה שוטפת למניעת סתימות

כמובן שהדרך הטובה ביותר לשמור על איכות הסביבה היא פשוט למנוע מלכתחילה את הסתימות בביוב. את זה עושים בעזרת תחזוקה נכונה והשלכה לפח של חפצים קשיחים. יש להראות דוגמא אישית גם לילדים ולוודא שיש פח זמין בחדר המקלחת או השירותים. בנוסף, אפשר להזמין ביובית גם לטובת תחזוקה שוטפת ולדאוג לשטיפה של קווי הביוב אחת לתקופה.

באופן עקרוני, האחריות על סתימת ביוב במרחב הציבורי היא של העירייה. תושבים אכפתיים יכולים לדרוש מהעירייה לבצע את עבודות התחזוקה הקבועות ולוודא פינוי של מי השופכין לאתרים המורשים. במקביל, יש לדאוג לתחזוקה גם בצנרת הביתית או של הבניין המשותף. כך נהנים מכל העולמות ושומרים על כדור הארץ נקי ומסודר.

This entry was posted in ביוב ומים. Bookmark the permalink.

Comments are closed.