פינוי פסולת למען עתיד בריא

בעת תהליך של בניית בניין חדש נוצרת באופן טבעי פסולת, אשר מלווה את תהליך הבניה. פסולת בניין זו חשוב לפנות משתי סיבות עיקריות:

  • פסולת אשר נשארת חשופה וללא טיפול יכולה להיות מסוכנת, מאחר וילדים ואף מבוגרים אשר עוברים בקרבתה יכולים להיפצע.
  • פסולת בניין אשר אינה מפונה יכולה להוות מטרד תברואתי לא נעים ואף מסוכן.

חשוב מאוד לבצע הבחנה בין פסולת, אשר פינויה יכול להתבצע באופן עצמאי על ידי הקבלן, אל מול פסולת אשר גודלה או כמותה אינם מתאימים לפחי האשפה, ואז יש צורך לשכור את שירותיה של חברת פינוי פסולת מקצועית, שתפנה את הפסולת לאתר אשפה מיוחד. לכן, חשוב לוודא כי כבר עם תחילת הבניה, הקבלן עובד עם חברה מקצועית שתפנה את הפסולת אחריו.

 

פינוי פסולת מטעמים של שמירה על איכות הסביבה

פסולת בניין היא פסולת גושית, הכוללת את כל אותם החומרים המשמשים לבניה, כולל שיירים וחומרים שונים אשר עושים בהם שימוש בהקשר לעבודות בניין. בתוך הפסולת מוגדרים גם שאריות של אדמה, וחלקי הריסות של מבנים אשר צצים כתוצאה מן הבניה, כך קובע חוק שמירת הניקיון אשר יצא לאור בשנת 1984. פסולת רבה אשר נוצרת כתוצאה מתהליך הבניה ניתן לאסוף ולפנות אל מרכזים מיוחדים, בהם ניתן למחזר את הפסולת ולעשות בה שימוש חוזר. פינוי פסולת למרכזים מן הסוג הזה תורמת לשיפור איכות הסביבה, בגלל תהליך המחזור, וגם תורמת לפרט, מאחר והרשויות בארץ מטילות קנסות כבדים על חברת בניה אשר משירות את הפסולת באתר הבניה ולא דואגות לפינוייה.

 

חלוקת פסולת ומחזור

קבלנים יכולים לבחור למיין את הפסולת אשר ניתן למחזר כבר בתחילת תהליך הבניה. מיון של הפסולת לחומרים שניתנים למחזור תורמת רבות ומקלה על עבודתו של הקבלן, וגם אקולוגית וידידותית יותר לסביבה. הרשויות המקומיות משתדלות לסייע ככל שניתן לקבלנים אשר מעוניינים למחזר פסולת, ותומכות בתהליך המחזור באופן מלא. פסולת בניין היא אחד מן הגורמים המזהמים ביותר שקיימים, ולכן יש חשיבות גבוהה במחזור של פסולת זו. פעמים רבות, תהליך של פינוי פסולת ומחזור של אשפה מעלה את ערך החברה בעיני הציבור, שכן פעולות אלו מראות על דאגה לסביבה ולעתיד.

אחד מן האתגרים הגדולים ביותר של הרשויות המקומיות ושל המשרד להגנת הסביבה הוא למצוא מקומות חדשים ומסודרים אליהם הקבלנים יוכלו לפנות את האשפה. ערים רבות מקצות מרכזים שונים לריכוז האשפה, ולאחר מכן היא נשלחת לאתרי פסולת מרכזיים יותר.

 

פינוי פסולת בהיבטים שונים

פינוי של אשפה ופסולת בניין חשוב מאוד מבחינה אקולוגית סביבתית, מבחינה של מוניטין לחברת הקבלן, וגם מבחינה משפטית, שכן הרשויות המקומיות מעניקות קנסות לפסולת בניין עומדת. לכן, חשוב מאוד לפנות את האשפה מהר ככל שניתן, על מנת ליצור סביבה נעימה ובטוחה בעבור הדיירים בשכונה.

This entry was posted in ביוב ומים. Bookmark the permalink.

2 Responses to פינוי פסולת למען עתיד בריא