מתי יש צורך להזמין שירותי ביובית?

משאית מיוחדת עם מיכל קיבול למי שופכין וביוב, משאבות יניקה ומשאבות הסנקה נקראת בעגה המקצועית "ביובית". את המשאית הזו צריך להזמין במספר סיטואציות:
א. פתיחת סתימות ביוב – השימוש העיקרי בביובית הוא לשם פתיחת סתימות ביוב. הביובית פותחת את הסתימה על ידי יצירת ואקום באמצעות יניקה. הביוב נשאב אל תוך מכל הקיבול יחד עם הגורם שגרם לסתימה ומי השופכין מועברים לאתרי הטמנה מורשים.
ב. שאיבת מי תהום – יש צורך בהזמנת שירותי ביובית גם עבור שאיבת מי תהום מפירי מעליות, מקלטים, חניונים תת קרקעיים ומקומות נמוכים. הביובית מסוגלת לשאוב את מי התהום במהירות ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לתשתית ולצנרת.
ג. שאיבת בורות שומן – מומלץ לנצל את היתרונות של ביובית כדי לשאוב בורות שומן. את זה עושים בעיקר בקרבת מפעלים או מחסנים, והלקוחות העיקריים מגיעים מענפי התעשייה השונים. שאיבת בורות שומן מחייבת שימוש בביובית גדולה שמסוגלת להכיל כמויות אדירות.
ד. שאיבת בורות רקב ודלק – יש צורך בהזמנת שירותי ביובית גם לצורך שאיבת בורות רקב ודלק. ההבדל בין השירותים הוא שבשאיבת בורות רקב מתמקדים בסביבה פרטית, עסקית או ציבורית, בעוד בשאיבת בורות דלק מציעים את השירות לתחנות דלק וספקיות אנרגיה.

הזמנת שירותי ביובית לצרכי תחזוקה

ביובית לא מיועדת רק לטיפול במצבי חירום ואפשר להיעזר בשירותיה גם באופן שגרתי ולצרכי תחזוקה. ראשית, צריך להזמין אותה לתחזוקה של קווי ביוב גדולים ועירוניים. היא מונעת הצטברות של לכלוך בתוך קווי הביוב ומפחיתה משמעותית את הסיכוי לסתימות. בעזרת הביובית ניתן לשטוף היטב את קווי הצנרת ולהשיג תוצאות ברמה גבוהה.
שנית, על כל ביובית מותקנים צינורות מים בלחץ גבוה. מטרת הצינורות הללו היא לשטוף קווי ביוב מסועפים וישנים. בעזרת ביובית ניתן להבריק את קווי הביוב מהפסולת המצטברת בדפנות ולהחזיר אותם לשימוש תקין
לסיכום, יש הרבה מקרים בהם מתעורר צורך בהזמנת ביובית. המקרים הנפוצים הם פתיחת סתימות ביוב, שאיבת מים תהום, שאיבת בורות שומן ושאיבת בורות רקב ודלק, אך כדאי להיעזר בה גם לתחזוקה.

This entry was posted in ביוב ומים. Bookmark the permalink.

Comments are closed.