מסור שרשרת חשמלי לעבודה נקיה יותר עבורכם ועבור הסביבה

מסור שרשרת חשמלי הוא ללא ספק מסור שיכול להתאים למגוון רחב של משימות גינון, ויחד עם זאת, מאפייני העבודה שלו מתאימים במיוחד לסוג מסוים של עבודות גינון על פי פרמטרים של גינון, זמן עבודה רציף, זמינות למקור כוח וכדומה. בפועל, מרבית הגננים המקצועיים עדיין עובדים עם כלי גינון מונעים בבנזין, ויש להם סיבות טובות מאוד לכך.

יחד עם זאת, עם התפתחות הטכנולוגיה וכניסתו של מסור שרשרת נטען, בהחלט יש מקום לשקול מעבר לכלים מונעים באמצעות חשמל, לבטח עבור הגנן הפרטי, וייתכן מאוד שגם עבור גננים מקצועיים. בשורות הבאות, נמנה כמה מהיתרונות והחסרונות הבולטים ביותר של כלי הגינון מונעי החשמל, ואת ההחלטה הסופית תוכלו לעשות בעצמכם בהתאם לצרכי העבודה שלכם.

מסור חשמלי לגיזום עצים – יתרונות מרכזיים

אחד היתרונות החשובים של מסור גיזום חשמלי הוא העובדה שמערכת ההנעה מבוססת על טכנולוגיית החשמל הפועלת באמצעות כוח מגנט חשמלי, ולא באמצעות מערכת בנזין הפועלת באמצעות בוכנות נעות. פרמטר זה משפיע מאוד על רמת התחזוקה הנדרשת ועל השחיקה שחווה המנוע בשעת העבודה. מכשירים חשמליים דורשים עבודת תחזוקה פחותה יותר ממנועי בנזין וגם חווים שחיקה מעטה יותר לאורך זמן.

יתרון חשוב נוסף של מסור חשמלי הוא פיתוח של מסור שרשרת נטען. אחת הבעיות המרכזיות של המכשירים החשמליים היא הצורך בזמינות של מקור כוח, קרי שקע חשמלי אליו יחובר כבל החשמל. מסור שרשרת נטען פועל למעשה באמצעות סוללות ליתיום חזקות, המאפשרות הפעלה של המסור ללא צורך בחיבור למקור כוח חשמלי, מה שמייתר את הצורך בזמינות של שקע חשמל. עבור הגנן המקצועי העובר מגינה לגינה, בדרך כלל בשעות בהן אף אחד לא נמצא בבית, מדובר בשינוי משמעותי שיכול לשנות את מאזן השיקולים בעד ונגד האופציה של מסור חשמלי.

לבסוף, נציין כי עבור הגנן הפרטי, המעוניין במסור שרשרת לטיפול בגינה הפרטית, אין כל ספק כי מסור חשמלי או מסור נטען מספקים מענה מצוין, ואינם דורשים זמינות של דלק לצורך הפעלה. עבור הגנן המקצועי, נשיאת מיכל דלק ספייר הוא דבר שבשגרה, אך עבור הגנן הפרטי חוסך המסור החשמלי או המסור הנטען את הצורך לאחסן מיכל דלק ספייר במחסן הבית.

מסור גיזום חשמלי – חסרונות מרכזיים

כאמור, מסור חשמלי הפועל באמצעות כבל סובל מחסרון משמעותי, שבא לידי ביטוי בשתי צורות:

א' הצורך בזמינות של שקע חשמלי לצורך הפעלה.

ב' הצורך לבצע את העבודה במשנה זהירות על מנת לא לפגוע בכבל החשמל, על כל ההשלכות הכרוכות בכך. שני שיקולים אלה מהווים שחקני מפתח בבחירת מנוע הבנזין על ידי רבים מהגננים המקצועיים. חסרון זה אמנם נחסך עם פיתוח של מסור שרשרת נטען, אך גם הוא סובל מחסרונות מסוימים שכעת נתאר אותם.

מסור שרשרת נטען פועל כאמור באמצעות סוללות ליתיום חזקות, אך חוזק הוא עניין יחסי, ובפועל זמן העבודה הרציף שניתן לעבוד איתן מוגבל מאוד ביחס לצרכים של גנן העובד עם הכלים לאורך יום עבודה שלם. המשמעות היא שגנן מקצועי יצטרך לרכוש מספר סוללות ספייר, מה שמייקר מאוד את עלות הרכישה.

כעת, כשיש לכם את היתרונות והחסרונות המרכזיים של מסור שרשרת חשמלי ושל מסור שרשרת נטען לעומת מסור שרשרת בנזין, תוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה לכם בהתאם למאפייני וצרכי העבודה שלכם.

המידע באדיבות חברת שרות וציוד המספקת כלי גינון נטענים ומוטוריים לגננים מקצועיים וחובבנים מזה למעלה מ-60 שנה. אתר החברה: https://www.serply.co.il/

This entry was posted in אנרגיה ירוקה, מוצרים ירוקים and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.