כיצד מנדפים למעבדות עוזרים לשמור על איכות הסביבה?

החשיבות בשמירה על הבריאות כאשר מתעסקים בחומרים רגישים כמו חומרים כימיים או ביולוגיים ידועה לכל אדם. בניסויים ובשימושים רבים במעבדות נעשה שימוש בסוגי חומרים אשר ההתנדפות שלהם מאוויר המעבדה חיונית לשמירה על הבריאות של אנשי המעבדה, ולכן יש צורך לרכוש ציוד מתאים שישמור על האוויר במעבדה.

מנדפים למעבדות הם מכשירים מיוחדים אשר נועדו בדיוק עבור המטרה הזאת – לדאוג שהאוויר אותו שואפים האנשים במעבדה יהיה נקי מחומרים רעילים שונים. ציוד כמו מנדפים למעבדות הוא חלק מריהוט בסיסי שניתן למצוא כיום בכל מעבדה, בין אם מדובר על מעבדה באוניברסיטה, במפעל, בבית ספר או בכל מקום אחר – הצורך לשמור על הבריאות חשוב מכל. את המנדפים ניתן לרכוש אותו בחנויות המתמחות באספקת ציוד למעבדות. 

מנדפים למעבדות – הסוגים הקיימים

ישנם סוגים שונים של מנדפים כאשר השוני נובע מהמטרה אשר בגללה נדרש המנדף – חומרים כימיים או ביולוגיים, וגם מצורת הפעולה של המכשיר. ישנם מנדפים למעבדות אשר דרך הפעולה שלהם היא בעזרת צינור סליקה, המנדף נמצא באזור בו הוא נדרש במעבדה כאשר אליו מחובר צינור אשר מוציא מחוץ למעבדה את החומרים המסוכנים שנקלטים בו.

הסוג הנוסף הוא מנדף ללא צינור סליקה אשר בו מותקנת מערכת המסננת את האוויר הנקי מהחומרים הרעילים ומחזירה אותו אל חלל החדר. ניתן גם להשיג מנדפים מיוחדים אשר מיועדים עבור מעבדות בהם משתמשים בחומרים אשר עלולים להתפוצץ, כך שהמנדף עשוי עם זכוכית מגן עמידה שלא תשבר במקרה של פיצוץ.

היכן ממקמים את המנדפים בתוך המעבדה?

כאשר מדובר על מנדף אשר קבוע בחדר, הוא מותקן במרבית המקרים מעל המקום בו מתעסקים עם החומרים המסוכנים, בכדי שיוכל לנדף אותם בצורה הטובה והיעילה ביותר. הגובה בו מתקינים את המנדפים תלוי באופי המקום כאשר ישנה העדפה להתקין אותו נמוך בקרבת אזור העבודה. ניתן להשיג כיום גם מגוון של מנדפים למעבדות אשר ניתנים להזזה בקלות לפי הצורך, כאשר מטבע הדברים מדובר על מכשיר קטן ונייד יותר, אך עדיין כזה שיכול לעשות את פעולת ההגנה כפי שצריך.

היכן ניתן להשיג מנדפים למעבדות?

מנדפים למעבדות ניתן להשיג בחנויות השונות אשר מתעסקות עם כלל הציוד הנדרש למעבדות, כמו ריהוט או אביזרים לניסויים. עם זאת, כאשר אתם רוצים לרכוש פריט חשוב כל כך אשר נועד לשמור על ביטחונם ובריאותם של אנשי המעבדה, כדאי שלא להתפשר ולרכוש מוצר זול ולא איכותי, אלא לוודא שאתם רוכשים את המנדף במקום מוכר ואמין כמו בחברת סטטיטק אשר מתמחה מזה שנים באספקה של מוצרי מעבדות באיכות הגבוהה ביותר, כך שתוכלו להיות בטוחים שאתם רוכשים את המוצר הבטוח והיעיל ביותר לשימוש, ולדעת שגם במקרה של בעיה או תקלה תהיה לכם כתובת אמינה אליה תוכלו לפנות ולקבל מענה זמין ואיכותי.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.