מהם היתרונות של בידוד אקוסטי?

מה זה בידוד אקוסטי?

בידוד אקוסטי הינו בידוד המקטין מעבר קול מחוץ לחדר או מבנה, או מקטין את ההד שנוצר בתוך חדר או מבנה. בידוד אקוסטי נמצא בשימוש בעיקר באולפני הקלטות, חדרי הרצאות, חדרי אימון למוזיקאים, אולמות בידור ואירועים, ומטווחים. בידוד אקוסטי נעשה על ידי מספר גורמים הכוללים: אי חדירת רעש – מניעת מעבר של רעש מתוך או אל תוך החדר; מניעת הד – הדים מהווים גורם בעייתי באולפני הקלטות או אולמות הרצאות; הגברת הקולות הרצויים – תכנון אזור מקור הקול כך שישמע בצורה טובה יותר. עכשיו כשהבנו מה הוא בידוד אקוסטי, ננסה להבין מהם היתרונות של בידוד אקוסטי?

מהם היתרונות של בידוד אקוסטי?

בכדי להבין מהם היתרונות של בידוד אקוסטי, צריך לפרוט את היתרונות לשימושים השונים של בידוד אקוסטי.

אולפני הקלטות – באולפן הקלטות בידוד אקוסטי הינו תנאי חשוב מאוד. יש צורך לייצר חדר המבודד לגמרי מקולות המגיעים מבחוץ, זאת לשם הקלטה אך ורק של הקולות הרצויים המושמעים בתוך חדר ההקלטות. כמו כן, ברוב אולפני ההקלטות קיים יותר מחדר הקלטות אחד ולכן חשוב מאוד ליצור בידוד אקוסטי בין החדרים השונים כדי שלא יתערבבו צלילים וקולות שונים בהקלטה. כמו כן, חשוב ליצור בידוד בולע הד מאחר והדים באולן הקלטות ישבשו את הצליל הרצוי.

אולמות הרצאות – גם באולם הרצאות ישנה חשיבות גדולה לבידוד אקוסטי לחדירת קולות חיצוניים, כמו גם בידוד מונע הדים. זאת משום שלא נרצה שקולות חיצוניים יפריעו למהלכה התקין של ההרצאה או שקולו של המרצה ישמע בהד. כמו כן, במקרים רבים ישנם דיבורים מהקהל במהלך הרצאות ובמקרה בו אין בידוד אקוסטי מונע הד ישמעו הדים של הקהל אשר יפריעו למהלכה התקין של ההרצאה.

מניעת מטרד רעש לשכנים – אחד היתרונות הכי שמישים של בידוד אקוסטי הינו מניעת מטרד רעש לשכנים. במקרים רבים נרצה את האפשרות להתנהל בבית או בדירה מבלי להפריע לשכנים. בין אם מדובר בחדר אימונים לנגינה, חדר קולנוע ביתי, או שלל שימושים אחרים. בידוד אקוסטי טוב מונע את מעבר הרעש לשכנים ומאפשר הנאה מרובה.

  • מניעת מטרד בתוך הבית – למשל כאשר עושים קיר גבס שמפריד בין חדרים או שמחליטים לבנות בית שעשוי מכולות ורוצים בידוד יותר גבוה מבחוץ וכדומה.

בידוד אקוסטי מאפשר חיים שקטים יותר מסביב

כאשר שואלים מהם היתרונות של בידוד אקוסטי? אפשר להכליל את התשובה במילה אחת – שקט. בידוד אקוסטי טוב מאפשר שמירה על סביבה שקטה מרעשים לא רצויים, אשר נעים יותר לחיות בה.

This entry was posted in מוצרים ירוקים. Bookmark the permalink.

Comments are closed.