כל היתרונות בהדברה ירוקה

לחומרי הדברה יש מוניטין רע, ובצדק. אבל האמת היא שאף אחד מאתנו לא רוצה לשהות במבנה עמוס במקקים, בעכברים או במזיקים אחרים. לכן האדם ניסה להמציא פתרונות שונים שלא יזיקו לו, או במילים אחרות: הדברה ירוקה.

חוזרים אל השורשים

ככל שחולפות השנים יותר ויותר אנשים מודעים להשלכות הבריאותיות של שימוש בחומרי הדברה כימיים, וגם להשלכות הסביבתיות שלהם הם גורמים אותם. לכן, טוב לחזור אל השורשים, אל אותם שיטות ישנות ו"תרופות סבתא", שעוזרות בעניין הדברת מזיקים ובהרחקתם.

למה כדאי להשתמש דווקא בהדברה ירוקה?

• היא אפקטיבית – למרות הסטיגמה שלה, הדברה ירוקה היא יעילה ביותר. ידעתם שאפילו בדיסנילנד משחררים חתולים מדי יום כדי להרחיק עכברים משטחי פארק השעשועים המצליחים בעולם?

• היא מתאימה לכולם – שיטות מסוימות מתאימה לאנשים פרטיים אבל בהחלט יש שיטות שמתאימים גם לחקלאיים ולתעשיינים.

• היא עשויה רק מחומרים טבעיים – המדבירים משתמשים בצמחים, במינרליים או בחומרים ביולוגיים כדי להרחיק מזיקים וכך שומרים על האיזון הטבעי של הטבע.

• היא שומרת על הבריאות – ידוע כי כאשר מרססים בחומרים כימיים צריך להתרחק מהאזור שבו בוצעה ההדברה במשך מספר שעות ולעתים אף מספר ימים. שימוש בהדברה ירוקה נחשב לבטוח, אינו כרוך בתוצאות לוואי, ומתאים גם בקרב משפחות עם ילדים, קשישים ובדרך כלל גם למי שמחזיק בבעלי חיים.

• שומרת על איכות הסביבה – הדברה ירוקה תורמת לשמירה על איכות הסביבה, למען כולנו ולמען הדורות שיבואו אחרינו.

הדברה ירוקה בשיטת עשו זאת בעצמכם (DIY)

כיום יש כל כך הרבה אתרים וקבוצות בפייסבוק שמציעים טיפים להרחקת מזיקים, בתוך הבית, בגינות, בעסקים ובמשקים. למשל: להניח עלי דפנה ליד הכיור אם את המטבח תקפו אתכם נמלים, לפזר תה במגירות אם אתם סובלים ממכת ג'וקים, לאטום חריצים בקירות וברצפות ואת פתחי הביוב ולנקות טוב טוב את הבית. אבל לפעמים הפלישה של המזיקים היא כל כך מסיבית ורחבה, שחייבים לפנות למדביר מקצועי שמתמחה בהדברה ירוקה ושיש לו את הרישיונות שמעידים על כך מטעם המשרד להגנת הסביבה.

השורה התחתונה

הדברה ירוקה היא שיטה בטוחה ויעילה, ויש לה יתרונות רבים, כוללה יתרון של להרחיק מזיקים במו ידיכם, אבל כשיש בעיה רצינית, עדיף לפנות למומחה בתחום.

This entry was posted in אנרגיה ירוקה. Bookmark the permalink.

Comments are closed.