הסבה לגז טבעי במפעלים

הסבת מפעל קיים לשימוש בגז טבעי הוא תהליך המסב שורה ארוכה של יתרונות. הנה מספר סיבות בגללן כדאי לבצע את התהליך:

א. חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש – פעולת ההסבה מתבצעת בראש ובראשונה על מנת להבטיח חיסכון של עד אלפי שקלים בחודש. החיסכון הוא פונקציה של החלפת השימוש בדלק ובמשאבים יקרים בגז זמין וטבעי. החיסכון רלוונטי בעיקר לענפים בתעשייה הקלה והכבדה, אך הוא גם יכול לשמש מפעלים, ארגונים וחברות פרטיות.

ב. שמירה על איכות הסביבה – בשנים האחרונות גוברת המודעות לאיכות הסביבה ונעשים ניסיונות חדשים על מנת לשמור על כדור הארץ. בין היתר, כדאי לבצע תהליך של הסבה לגז טבעי במפעלים וכך לרכז את כל היתרונות האקולוגיים תחת קורת גג אחת. גז הוא משאב פחות מזהם, ידידותי לסביבה וזמין לצרכים שונים.

ג. אחריות ושירות – ניתן לתאם את התהליך של הסבה לגז טבעי מול חברות מקצועיות. חברות אלו מציעות אחריות מלאה ושירות מסביב לשעון. הן אחראיות על התאמת מערכת הגז לצרכי המפעל והתעשייה, על ניצול אופטימאלי של משאבים וכמובן על טיפול בתקלות ובבעיות. הסבה לגז טבעי מתבצעת באופן מהיר והיא לא דורשת היערכות מוקדמת מצד הלקוח.

ThinkstockPhotos-475628990

כיצד מבצעים הסבה לגז טבעי?

בשלב הראשון של הפרויקט יש להגדיר את הצרכים והמטרות על מנת לזהות את המערכת המתאימה לשימוש בגז טבעי במפעלים. התשלום על גז טבעי מורכב מהעברת תשלומים לספק או למשווק הגז, לנתיבי הגז לישראל ולבעל רישיון איזורי. בשנים הקרובות צפויים מחירי הגז לרדת ולכן הסבה היא פעולה מומלצת ומשתלמת.

בשלבים הבאים ניתן לעבור להיבט המעשי של ביצוע הפרויקט. מבצעים תכנון מפורט המבוסס על עקרונות הנדסה אזרחית, שרטוטים, מפרטים וקבלת המלצות מטעם יועצי סיכונים ואש. בהמשך גם מחליפים את הצנרת, מתקינים אמצעי בקרה וגלאים ומקבלים היתר מהועדה המקומית. לבסוף מחליטים על פרוצדורת עבודה, מקבלים אישור מהרגולטור ומתחילים בהקמת תחנת חיבור לרשת הגז. הקפדה על השלבים הללו תבטיח חיבור יעיל וגם בטיחותי של תשתית האנרגיה במפעל לגז.

This entry was posted in אנרגיה ירוקה and tagged . Bookmark the permalink.

Comments are closed.