הדברת טרמיטים – דף שאלות ותשובות

 1. כיצד ניתן להבדיל בין נמלים לטרמיטים?
 • מכיוון וטרמיטים גורמים לנזק חמור בהרבה בהשוואה לנמלים, בכדי לטפל בבעיה מהבסיס, חשוב לעשות הבחנה ולזהות שאלו באמת טרמיטים. הכנפיים של הטרמיטים נושרות כשהם יוצאים מהקן והמחושים שלהם ישרים. המותניים של הטרמיטים רחבים בהשוואה לאלה של הנמלים וגם לפי הצבע ניתן לעשות הבחנה. הצבע של הטרמיטים הוא שקוף או אדום.
 1. האם הטרמיטים מסוכנים לנו?
 • לא. הנזק שהטרמיטים גורמים לו הוא בעצם לבית שלנו בין אם לרהיטים, למשקופים או לרצפת פרקט עץ. הם אינם עוקצים, אינם מסוכנים ואינם ערסיים, לכם אין מה לחשוש, אם נזהה אותם בזמן ונבצע טיפול על ידי מדביר מקצועי העוסק בהדברת טרמיטים, סביר להניח שהבעיה תיפטר.
 1. האם ניתן למנוע מצב שהטרמיטים יגיעו לביקור?
 • כן. במידה ואתם נמצאים בתהליך של בנייה או שיפוץ, ההמלצה הינה לבצע טיפול נגד טרמיטים. אם למשל אתם משלבים בבית שלכם רכיבים שונים מעץ כמו פרקטים, פרגולה, דקים וקורות מעץ, שווה להשקיע בטיפול של הדברת טרמיטים שתמנע הופעה עתידית שלהם.
 1. האם מדובר בהדברה מיוחדת או שכל חומר רעיל יספיק?
 • חומר רעיל רגיל נגד נמלים או מקקים ממש לא יספיק. הטיפול כולל ריסוס של השטח בו מתבצעת הבנייה, לפני הקמת היסודות, ריסוס רצפת הבטון, החול וריסוס מקדים לפני הכנסת רכיבים עשויים מעץ. השימוש בתהליך ההדברה מתבצע בחומרים רעילים מיוחדים ולעתים גם מכשור שמסייע למצוא את מיקומו של הקן, זאת כאשר הבית כבר בנוי.
 1. האם יש דרך לזהות שקיימים טרמיטים בבית שלנו?
 • כן. למעשה, ניתן לזהות את היותם של הטרמיטים נמצאים בביתנו. תעלות בוץ, כנפיים פזורות של טרמיטים, חורים במשקופים או ברהיטים שעשויים מעץ יכולים להעיד על היותם של טרמיטים בבית שלנו. ההמלצה הינה לקרוא למומחה שיזהה באופן וודאי האם אכן מדובר בסימנים של טרמיטים או לאו.
 1. האם העובדה שזיהינו כי קיימים טרמיטים בחצר מעידה בהכרח שהם גם בבית?
 • לא. ובכל זאת, לא מומלץ לחכות שהם יחדרו הבייתה ויעשו שם נזק, לכן במידה וזיהיתם טרמיטים בחצר, מומלץ לקרוא לבעל מקצוע לביצוע הדברת טרמיטים.
This entry was posted in אנרגיה ירוקה. Bookmark the permalink.

Comments are closed.