גיזום וכריתה

בחירת שירותי גיזום וכריתת עצים צריכה להתבסס על פרמטרים אובייקטיביים של מספר שנות ניסיון, המלצות ויכולת להתחייב לעמידה בלוח זמנים ולבטיחות. במאמר הבא נרחיב על כך ונסביר מה מטרת השירות הזה חברות גיזום וכריתת עצים פועלת כיום בכל רחבי הארץ ומציעות את סל השירותים שלהן עבור קהל יעד מגוון. בין היתר, קהל היעד העיקרי שמזמין שירות מן הסוג הזה הוא למשל אנשים פרטיים שרוצים לעצב את הצמחיה בחצר. במקביל, יש גם נציגים של עיריות מקומיות ומוסדות ציבור שמשתמשים בשירותי החברות על מנת לעצב את הצמחיה במרחב הציבורי.

מה עושה חברת גיזום וכריתה?

התפקיד העיקרי של חברת גיזום וכריתה הוא לרכז תחת קורת גג אחת סל שירותים נרחב. כאשר החברה מסוגלת לבצע גם את הגיזום וגם את הכריתה, קל יותר להשתמש בשירות שלה על מנת לדאוג לצמחיה. בנוסף, אפשר להשתמש בשירותי החברה על מנת לשלב בין פתרונות גיזום מתקדמים לבין כריתה מסורתית.

מתי גוזמים וכורתים עצים?

התדירות של גיזום וכריתה מתבצעת לפי סוג העץ. ברוב המקרים, יש נסיבות שמחייבות הזמנה של השירות הזה מחברה מקצועית:

א. עצים שמהווים סכנה לעוברים ושבים או לציוד ולרכוש אישי – כריתת עצים חיונית בכל מקרה שבו הם מהווים סכנה. הסכנה יכולה לבוא לידי ביטוי בנפילה של העץ על עוברים ושבים, על רכבים או על ציוד אישי וגם בהסבת נזקים לקווי תקשורת, חשמל וכן הלאה. עם זאת, כדאי לדעת שכל סוג של כריתת עצים כפופה לאישור מטעם פקיד היערות העירוני.

ב. גיזום עצים באופן תקופתי ולצרכי תחזוקה ואסתטיקה – עוד תפקיד חשוב של חברת גיזום וכריתה הוא לרכז את השירותים השונים על מנת לתחזק את החצר, הגינה, המרפסת, הרחוב או כל מקום ציבורי שבו יש סוגים שונים של עצים. כאשר החברה דואגת לגזום את העצים באופן תקופתי, היא מונעת את הבעיות הנפוצות ומבטיחה שמספיק אור יגיע לכל חלק של הגזע.

ג. גיזום וכריתת עצים לצרכים מסחריים או תעשייתיים – אי אפשר לדבר על השירות של גיזום וכריתה בלי להזכיר את הצרכים המסחריים והתעשייתיים. ברוב המקרים, עצים שונים נגזמים ונכרתים על מנת שיהיה אפשר להשתמש בהם כחומר גלם לענפי הבנייה. במקרים אחרים, אפשר יהיה לגזום ולכרות עצים מסוימים כדי לשנע אותם הלאה ובמסגרת סחר בינלאומי או מקומי.

השוואה בין שירותי גיזום וכריתה

הדבר החשוב ביותר הוא לבחור חברה מקצועית שמסוגלת לקחת על עצמה את הפרויקט המורכב של גיזום וכריתה. בשביל לבצע פרויקט כזה, על החברה להעסיק כוח אדם מיומן ולהחזיק באישור לביצוע עבודות בגובה. בנוסף, החברה צריכה להשתמש בסוגים שונים של ציוד על מנת לכרות עצים גבוהים וכדי לגזום אותם גם באזורים שאינם נגישים.

המלצות על שירותי כריתה וגיזום

בניגוד לתחומים אחרים, בהזמנת שירות לש גיזום וכריתה אפשר להתייעץ ולקבל המלצות רק מקהל יעד רלוונטי. במילים אחרות, אנשים פרטיים יעדיפו לקבל המלצות על חברה כזו משכנים וקרובי משפחה – בעוד נציגים של עיריות מקומיות יבקשו המלצות מחברות ועסקים. הסיבה לכך היא שכל חברת גיזום וכריתה מבצעת את השירות שלה באופן מעט שונה, שמביא בחשבון את הצרכים של הלקוחות השונים ואת הדרישות שלהם.

עלויות בטיפול בעצים

תחזוקת עצים מבוססת על גיזום וכריתה והמחיר שלה משתנה לפי סוג העץ והצרכים שעל הפרק. ברוב המקרים, העלויות של טיפול בעצים ינועו סביב כמה אלפי שקלים בשנה – בהתאם כמובן למספר העצים והצמחים ולמצבם הבריאותי.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.