אלסטומר – מה זה, למה זה משמש וכיצד משפיע על הסביבה?

לפעמים אנחנו לוקחים על עצמנו משימות שנמצאות מחוץ לתחומי הידע המקצועי שלנו. אחת הדוגמאות לכך היא טיפול בצנרת המים בבית, טיפול בנזילה ברכב או אפילו תיקון של מכונת קפה, מכונת כביסה או כל מכונה ביתית אחרת שזורם דרכה נוזל. במקרים אלה, אתם עשויים להיתקל בהנחיה ברורה לעשות שימשו ברכיב הנקרא אלסטומר, לצורך איטום המערכת, אלא שבחנות מוצרי הבית בקניון לא יודעים מה זה בדיוק אומר, וכאן תוכלו ללמוד בדיוק מה זה ולמה זה משמש.

מה זה אלסטומר?

עולם האיטום מבוסס על מגוון רחב של מוצרי איטום, הנבדלים זה מזה באמצעות מגוון רחב של פרמטרים כדוגמת קוטר, אורך, רוחב, עובי, מבנה, תצורה, גודל ואלסטיות. ישנם אטמים קשיחים עשויים מתכת או פולימר מוקשח, וישנם אטמים גמישים ואלסטיים. אלסטומר הוא למעשה פולימר גמיש ואלסטי, ובהקשר של עולם האיטום הכוונה היא לאטם גמיש ואלסטי, שיהיה עשוי בדרך כלל מגומי או מסיליקון למשל. ברמה המקצועית, אלסטומר נחשב לחומר שיכול להימתח עד כדי 100% מגודלו למשך 5 דקות, ולאחר מכן גם לחזור לגודלו המקורי פלוס מינוס 10% לאחר 5 דקות מנוחה.

מה זה אומר מבחינת צרכי האיטום שלכם?

מבחינתכם, כאשר אתם נתקלים בהנחיה להשתמש ברכיב אלסטומר לצורך איטום, הכוונה היא שאתם צריכים אטם גמיש ואלסטי. אטם זה יודע להתאים את עצמו לצורת הרכיב אליו הוא מוצמד, הוא יכול להידחס במקומו וליצור לחץ שימנע נזילה, והוא יכול לעמוד בעומסים שנוצרים בזמן זרימת הנוזל במערכת, ולחזור לתצורתו המקורית לאחר ירידת הלחץ.

אז איזה אטם לקנות?

אלסטומר הוא מונח גג שתחתיו ישנן קטגוריות שלמות, עצומות בגודלן, של מוצרי איטום אלסטיים וגמישים. מכאן, תצטרכו לתת פרטים נוספים על מנת שיתאימו עבורכם את רכיב האיטום המתאים. פרטים אלה כוללים קודם כל את המטרה (צינור כניסה של מכונת קפה, צינור דלק של מכונית וכן הלאה), וכן את הפרטים המבניים: גודל, קוטר, תצורה וכדומה. הדבר הנכון ביותר לעשות הוא לקחת איתכם את הרכיב שאותו אתם רוצים לאטום, ולהגיע לחנות אספקה טכנית מקצועית, שם ידעו להתאים לכם את האטם המתאים.

בשיתוף חברת טכנו עד.

This entry was posted in פלסטיק וגומי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.