איך ניקיון הים תורם לאיכות הסביבה

ניקיון הים

ניקיון היםניקיון הים​

עם השנים המודעות לזיהום שבני האדם גורמים לעולם ולצורך שלנו כבני אדם לשמור על איכות הסביבה עולה וגוברת. ממחאות פעילים צעירים כנגד מפעלים מזהמים ועד יוזמות של מפורסמים ואושיות רשת הקוראים לציבור הרחב להימנע מזיהום עולמנו, ניתן לראות פעילות ענפה, נמרצת ויצירתית להפליא בתחום. אנו תמיד צריכים לשאול את עצמנו איך ניקיון הים תורם לאיכות הסביבה ועוזר לנו לחיות חיים בריאים יותר. כשחושבים על כך, העולם שלנו עשוי יותר מ70% מים, וזה כולל את האוקיינוסים, האגמים והימים הרבים המהווים כמקור חיים וביתם של מיליוני מינים של בעלי חיים ימיים התלויים בהם. אם אנו לא נשמור על ניקיון הים, איכות הסביבה תפגע קשות וזה יוביל לפגיעה חמורה באיכות חיינו אנו, בני האדם.

מוצרים פלסטיק וההשפעה שלהם על הים

פסולת רבה שאנו מייצרים מפלסטיק מוצאת בסופו של דבר את דרכה לים. בכך שאנו עושים שימוש מופרז במוצרים חד פעמיים אנו גורמים לחברות היצרניות להוסיף ולייצר את אותן הכמויות שוב ושוב ומעגל ההרס נמשך. כשהמשפחה יוצאת לטייל בטבע, מלבד החשיבות של איסוף האשפה בסוף הטיול, רצוי מאוד להביא איתנו כמה שיותר תחליפים למוצרי החד-פעמיים כמו למשך מוצרים רב פעמיים שנוכל לעשות בהם שימוש נוסף.

היחסים בין הים לבני האדם

כשחושבים על איך ניקיון הים תורם לאיכות הסביבה, צריך להבין שהבריאות שלנו תלויה בים. ים מזוהם, זה אומר אוויר מזוהם ואוכל מזוהם. אנו ניזונים מדגים, ואם אוכלוסיית הדגים תהיה מזוהמת, עלולים לעבור כל מני מחלות משונות מהם אלינו. בנוסף, פסולת מזוהמת שמצטברת בקרקעית הים משפיעה ומחלחלת לאדמה סביבותיה ובכך משפיעה על הקרקעות והאדמות החקלאיות עליהם מגדלים יבולים למיליוני בני אדם. עבור בני האדם התבוניים שמעוניינים להמשיך ולחיות חיים טובים על הפלנטה הזו, הכרחי שניקח את עצמנו בידיים ונשמור על איכות הסביבה ובריאות הים.​

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.