איך לדעת שאתם משקיעים בבית חדש ותכננו אותו כבניה ירוקה?

ככל שהזמן עובר יותר ויותר אנשים מפתחים מודעות לחשיבות של שמירה על הסביבה, מחזור, שימוש באנרגיה ירוקה ובכלל לבצע פעולות בצורה נכונה יותר לצורך שמירה על הסביבה ועל כדור הארץ שנוכל להמשיך לחיות בו בצורה מאוזנת ונעימה. בשנים האחרונות החל לצמוח מושג חדש בתחום הבנייה והוא קיבל תוקף כאשר פורום ה-15 החלה לתמוך בחשיבות של תו התקן לבנייה ירוקה בערים החברות בפורום זה. כיום יותר יזמי נדל"ן מעדיפים להשקיע בבתים עם תו תקן של בנייה ירוקה ומלבד היתרונות הסביבתיים והיתרון במכירת הדירה לקהל פוטנציאלי גדול יותר, הרי שמדובר גם בנכסים בעלי ערך כלכלי גבוה ויתר בדרך כלל מבתים מקבילים ללא תו תקן של בנייה ירוקה.

מהי בנייה ירוקה ומדוע היא חשובה?

בנייה ירוקה היא בנייה התומכת בהפחתת השימוש באנרגיות הפוגעות בסביבה, בעידוד שימוש במשאבים טבעיים כמו תאורה טבעית, אוויר ועוד. הבנייה הירוקה מתבטאת הן בבחירת המיקום של הבית, הסביבה, ההתחשבות בסביבה, החיסכון באנרגיות, השימוש באנרגיות טבעיות, החיסכון במים, רמת הצפיפות בבנייה והתחשבות באקלים הסביבתי. כמובן שיש עשרות רבות של פרמטרים שיש להתחשב בהם והאדריכלים והקבלנים המעוניינים ליזום נכסים בבנייה ירוקה עברו הכשרה מקצועית מתאימה כיצד לתכנן ולבנות את הפרויקט בהתאם לתקנים הנדרשים לצורך קבלת חותמת ותקן של בנייה ירוקה.

השקעה נדלן בנכס עם תקן של בנייה ירוקה – מדוע זה כדאי?

כאשר בוחנים השקעה בנדל"ן חושבים על הפאן הכלכלי אך גם חושבים על פרמטרים נוספים כמו איכות האוכלוסייה באזור שבו אנו משקיעים, רמת החיים באזור וכמובן על מידת האטרקטיביות בהשכרה או רכישת הבית כדי ליהנות לא רק מתשואה שנתית גבוהה יותר אלא גם מרווחים גדולים יותר במכירת הנכס. אם כן, השקעה נדלן בבנייה ירוקה יכולה רק לעזור לכם בכל המישורים הללו: היא חוסכת לדייר אנרגיות בתפעול השוטף של הבית ולכן גם בעלויות התפעול החודשיות של הבית, היא תורמת לשמירה על הסביבה ולפיתוח המודעות בנושא כך שיש לכם קהל יעד גדול יותר לפנות אליו וגם מבחינה כלכלית הערך של הנכס עולה כאשר הוא מקבל תו תקן של בנייה ירוקה.

כיצד לבדוק את תקינותו של הבית החדש ושהוא אכן נחשב לבנייה ירוקה?

אם אתם רוצים לקנות בית חדש להשקעה ולוודא שתכננו אותו בבניה ירוקה ולא סתם מנסים לעבוד עליכם, תרצו לראות את אישור תו התקן של הנכס מטעם מכון התקנים והמשרד להגנת הסביבה. התקן הנו תקן 5281 הבודק מדדים שונים לבדיקת תקינות הבית בהתאם לתכנון בנייה ירוקה בכמה מישורים כמו חיסכון במים ובאנרגיה, החומרים לבניית הבית, פינוי הפסולת באזור, תחבורה באותו אזור ועוד. יש כמה גופים העובדים תחת אישור מכון התקנים שיוכלו לשלוח אליכם נציג לבדיקת המדדים המדוברים והענקת ציון לכל אחד מהסעיפים. מעל 55 נק' מזכה את הנכס בתו תקן של בנייה ירוקה.

This entry was posted in בנייה ירוקה, כללי. Bookmark the permalink.

Comments are closed.